آخرین منجی هستی (منتظران ظهور)

برای سلامتی و تعجیل در فرج سرور و مولایمان امام مهدی (عج) صلوات.

آخرین منجی هستی (منتظران ظهور)

برای سلامتی و تعجیل در فرج سرور و مولایمان امام مهدی (عج) صلوات.

آخرین منجی هستی (منتظران ظهور)

بسم الله الرحمن الرحیم
وبی که مشاهده می کنبد مجموع پرسش و پاسخ هایی است که امکان دارد برای یک فرد پیش بیاید. سوالاتی که ممکن است در حوزه دینی یا خارج از آن باشد. امید آن را داریم که توانسته باشیم قدمی هرچند کوچک و ناچیز در اشاعه اسلام برداشته باشیم. و در نهایت توانسته باشیم مقدرات ظهور آخرین منجی بشریت حضرت امام مهدی (عج) را فراهم کنیم. به امید ظهور مولا و سرورمان حضرت حجت بن الحسن (عجل الله تعالی فرجه الشریف) که صد البته نزدیک است

پربیننده ترین مطالب
نویسندگان

پرسش:

مهدویه اشراقیه گمنامیه چه فرقه ای است آیا از صوفیه می باشد؟

پاسخ:

فرقه مهدویه اشراقیه گمنامیه شاخه ای از فرقه ذهبیه است که از فرقه های تازه تأسیس صوفیه به شمار می آید. این فرقه که در واقع موسس آن یکی از صوفیان ذهبی به نام سید محمد (کریم زاده) محسنی است خیلی کوچک و کم جمعیت است و مرکزیت آن، شهر دزفول می باشد. سران فرقه مهدویه اشراقیه تأسیس فرقه خودشان را به سید علی مبدأ نسبت می دهند و سید علی مبدأ آدم خیلی فحاش بوده که در دزفول به سید کفری معروف می باشد.
البته خود سید کفری جزو هیچ فرقه ای نبوده است و بارها انتصاب خود را به عنوان فرقه داری تکذیب کرده است. ولی بعد از مرگش در سال 1356 ش عده ای که او را دیده بودند مانند همین سید محمد محسنی و محمد تولایی مشهدی و هدایت الله منشی زادگان و سید نورالدین عادل، مدعی جانشینی وی شدند.
در دوره قبل ریاست جمهوری با فضای مناسبی که برای آنان به وجود آمده بود، برخی از وابستگان این فرقه به مجلس شورای اسلامی راه پیدا کردند. سید احمد اوائی در مجلس هفتم از اعضای مهم این فرقه است. او فرزند سید اسماعیل اوایی از بزرگان فرقه ذهبیه و از اعضای اصلی هیئت خانقاه آنها در دزفول می باشد.
یکی از برادران او، وکیل دکتر عبد الحمید گنجویان قطب فرقه ذهبیه است. این قطب صوفیه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی از ایران به انگلستان فرار نمودند و چند سال است که به مرگ مغزی مبتلا شده و شاید هم مرده باشد. با رفتن اوایی به مجلس، فرقه ذهبیه قدرت زیادی در دزفول پیدا کرد و موفق به گسترش خانقاه خود در این شهر گردید. حتی تعدادی از صوفیان ذهبی توانستند به برخی مشاغل دولتی راه یابند.(1)
فرقه مهدویه گمنامیه مانند سایر فرقه های صوفیه دارای انحرافات اعتقادی و رسم و رسومات غیر مشروع در دین مبین اسلام می باشد از این فرقه آثاری منتشر نشده است. فقط یک سایت ناقص را که چیزی در آن درج نشده راه اندازی کرده اند. در این سایت مطلب کوتاهی از رساله منشی زادگان درویش و صوفی این فرقه مبنی بر حقانیت و تمجید فرقه مهدویه گمنامیه ملامتیه ذکر شده که کاملا ادعای محض می باشد و خواندن آن باعث تعجب و خنده می گردد.پاورقی:

1. وبلاگ Sahebazamam.blogfa.

  • ۹۴/۰۸/۲۵
  • علیرضا شکوری