آخرین منجی هستی (منتظران ظهور)

برای سلامتی و تعجیل در فرج سرور و مولایمان امام مهدی (عج) صلوات.

آخرین منجی هستی (منتظران ظهور)

برای سلامتی و تعجیل در فرج سرور و مولایمان امام مهدی (عج) صلوات.

آخرین منجی هستی (منتظران ظهور)

بسم الله الرحمن الرحیم
وبی که مشاهده می کنبد مجموع پرسش و پاسخ هایی است که امکان دارد برای یک فرد پیش بیاید. سوالاتی که ممکن است در حوزه دینی یا خارج از آن باشد. امید آن را داریم که توانسته باشیم قدمی هرچند کوچک و ناچیز در اشاعه اسلام برداشته باشیم. و در نهایت توانسته باشیم مقدرات ظهور آخرین منجی بشریت حضرت امام مهدی (عج) را فراهم کنیم. به امید ظهور مولا و سرورمان حضرت حجت بن الحسن (عجل الله تعالی فرجه الشریف) که صد البته نزدیک است

پربیننده ترین مطالب
نویسندگان

پرسش:

دختر 20 ساله هستم از 16 سالگی گاهی حالتی به من درباره خدا دست می داد به این گونه که گاهی فکر می کردم من خدا هستم این حالت همراه اضطراب شدید و حالت تهوع است این حالت در روز 3-4 بار برایم رخ می دهد به همین دلیل نمی توانم درس بخوانم حوصله کار را ندارم نمی توان به سمت قرآن بروم و...؟

پاسخ:

خواهر گرامی، برای تشخیص مشکل شما این اطلاعات بسیار اندک است اما به طور کلی باید بگوئیم همانگونه که در نامه خودتان مرقوم داشته اید این حالات ناخواسته و غیر ارادی به شما دست می دهد بنابراین شایسته نیست خودتان را در قبال آن سرزنش کنید. شما به اندازة وسع خود در جهت رفع آن تلاش کرده اید و از همه مهمتر اینکه با مکاتبه خود سعی داشته اید راه برای حل مشکل خود بیابید. این تلاش و واقع بینی شما قایل تقدیر و ستایش است.(1) آنچه که باید بدانید این است که گاهی اوقات هورمون هایی که در بدن ترشح می کند بخاطر علتی, کار خود را خوب انجام نمی دهند و افراط و تفریط برخی آنها می تواند در شناخت و بینش انسان تأثیر بگذارد. از سویی دیگر نیز همان طور که می دانید مغز انسان از نواحی مختلفی تشکیل شده که این مناطق طبق بررسی های دانشمندان , هر کدام مسئولیتی دارند. به عنوان مثال آسیب «قطعه گیجگاهی مغز» می تواند در دریافت حس های شنوایی، بویایی، چشایی، اثر بگذارد و باعث نوعی صرع شود که در امر هوشیاری، تغییر ادراک، توهم، تغییرات خلق و عاطفی و همچنین تغییرات شخصیتی و... انسان اثر می گذارد.(2) که متخصصان این امر با تجویز قرص های ضد صرع به مقابله با این مشکل بر می آیند. پس شما باید با رجوع به نورولوژیست (عصب شناس ویا متخصص مغز و اعصاب) برجسته , مسئله خود را مطرح کنید و با گرفتن نوار مغزی و بررسی مشکل خود بپردازید(3) .در ضمن می توانید با رجوع به روان شناسان بالینی معتبر بر بهبود خود سرعت ببخشید و از اضطراب و ترس خود کم کنید و با استفاده از تکنیک های این متخصصان به تمرینات خود یاری بپردازید تا بتوانید با کمال آرامش به درس و زندگی خود ادامه دهید.پاورقی:

1. از کارهایی که باعث تشدید این حالت می شود مثل افراط در امور مذهبی، تنهایی، کسالت و... پرهیز کنید.
2. معظمی، داود، مقدمات نوروسایکولوژی، انتشارات صحت، چاپ سوم، 1383، ص 213 ـ 211 اقتباس.
3. این جواب با مشورت با دکتر معظمی (متخصص عصب شناسی در تهران) نوشته شده است.

  • ۹۴/۱۰/۰۳
  • علیرضا شکوری